باران قاصدک

کافی شاپ های معروف دنیا ؛ از “کافه سنترال” وین تا “کرافت کافی” پاریس

۱۶ تیر ۱۳۹۷

کافی شاپ های معروف از “کافه سنترال” وین تا “کرافت کافی” پاریس

دنیای جذاب و رنگارنگ خاص پسندها و لاکچری گردها، فقط به خرید از جدید ترین طرح های مزون های معروف میلان و لندن و نیویورک و یا مشاوره از فشن بلاگرها و حتی سفر های رویایی با کروزهای چند طبقه مجلل خلاصه نمی شود. لاکچری گردها، دوست دارند در جاهای خاص که کمتر مورد نظر و توجه گردشگران شهری هست، از نوشیدنی ها و خوردنی جات وسوسه انگیز شف های معروف استفاده کنند. برای همین است که لیون فرانسه، همواره برای لاکچری گردهای شکم گرد، یک مقصد محبوب غذاهای خاص محسوب می شود.

در فرآیند لاکچری گردی، کافی شاپ گردی و رستوران گردی هم اهمیت زیادی دارد. کافی شاپ گردی و مراجعه به کافی شاپ ها به عنوان بخشی از ظرفیت های گردشگری شهری در کشورهای مختلف جهان، به عنوان یکی از متداول ترین فعالیت های روزانه شهروندان محسوب می شود. کافی شاپ، تنها محلی برای نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه نیست. بلکه محفلی برای مذاکرات و گفت و گوهای روزانه خودمانی یا تجاری و حتی سیاسی هم به شمار می رود.

قرارداد صلح بین سوئد و نروژ در سال ۱۹۰۵ میلادی، در کافه رستورانی در شهر زیبای Karlstad که در مرز بین سوئد و نروژ واقع شده است، امضا شد و به تنش های چندین ساله دو کشور پایان داد. این کافه، همچنان یکی از مقصدهای گردشگری این شهر به شمار می رود و در تاریخ سوئد، مکانی تاثیر گذار است.

به هر حال، برخی از کافی شاپ ها در دنیا، بسیار معروفند و اکنون که عصر گردشگری مجازی را سپری میکنیم، خیلی از گردشگران، از پرتال های مشاوره های بین المللی  گردشگری مانند لونلی پلنت (lonelyplanet.com) و تریپ ادوایزر (tripadvisor.com)، برای آشنایی با مقصد های کافی شاپ گردی در دنیا استفاده میکنند.

گزارش امروز لاکچری گردی لوکس تهران،  شما را به دیدن ۱۵ مقصد کافی شاپ گردی معروف در قاره های مختلف جهان می برد. با ما همراه باشید  و این مقصدهای هیجان انگیز را برای سلفی های رویایی در شهرهای مختلف دنیا در نظر داشته باشید.

کافه سنترال وین

کافه سنترال وین، مقصد شماره یک شکم گردی لاکچری گردها و خاص پسندها در پایتخت موسیقی اروپا و یکی از زیبا ترین شهرهای قاره سبز یعنی وین است. جایی که ان را همچون فلورانس ایتالیا، موزه بدون سقف اروپا میدانند و لوکیشن های فوق العاده ای برای فشن بلاگر ها برای فوتوشوت های خاص دارد. وین، شهر موسیقی و مد و جشنواره ای از تاریخ و معماری های باشکوه، برای ایرانی ها در چند سال اخیر نامی شناخته شده است. جایی که شاهد پیاده روی های عصرانه و ورود و خروج هیات های عالی رتبه جهان برای مذاکرات هسته ای با ایران بودیم.

اگر قصد سفر به وین دارید، از هشتگ وین در اینستاگرام استفاده کنید و از نگاه لنز دوبین گردشگران خارجی، به گردش در این شهر جذاب و رمانتیک بپردازید.

کافه لانتمان و کافه سنترال، دو کافی شاپ معروف شهر وین، پایتخت موسیقی اروپا به شمار می رود. شهر وین، یکی از زیباترین شهر های قاره سبز بوده و امروزه یکی از مقصدهای گردشگری تاریخی منطقه شنگن محسوب می شود.

کافه سنترال وین کافی شاپ های معروف دنیا

(قصری به نام کافه سنترال وین، منظره داخلی)

این شهر تاریخی و تاثیرگذار در تاریخ معاصر جهان، امروزه بخشی از فرصت های گردشگری خود را مدیون کافی شاپ ها و رستوران های معروفش است که روزانه با استقبال هزاران توریست از سراسر جهان مواجه می شود.

اگر پراگ چک را روزگاری، پایتخت شکنجه اروپا می دانستند، وین اتریش را باید مقصد کافی شاپ گردی و موسیقی و حتی جاسوسی دانست. داستان وین، داستانی است که خیلی زیاد به قهوه و کافی شاپ ارتباط دارد.

گفته شده است که وقتی ترکان عثمانی در سال ۱۶۸۳ میلادی، از ادامه محاصره پایتخت اتریش منصرف شدند، گونی های قهوه را در اطراف شهر از خود به جای می گذارند و همین مقوله باعث شد که فرهنگ کافه نشینی و کافی شاپ گردی در پایتخت موسیقی اروپا و جهان، مرسوم شود.

وین، فرصت کافی شاپ گردی را در شهری برایتان فراهم می کند که روزگاری، خانه موتزارت و بتهوون و هایدن و اشتراوس و ماهلر بود.

چارلز امرسون گفته بود که فرهنگ کافی شاپ گردی و بحث و گفتگو، هنوز هم بخش مهمی از زندگی شهروندان وین است. دو کافه ای که در بالا به آن اشاره کردیم، روزگاری، گذر مشتریان معروفی چون تروتسکی و هیتلر بود. دو کافه ای که فاصله کمی با یکدیگر دارند و مشتریانشان، از اقصی نقاط جهان است.

اگر یادتان باشد، در جریان مذاکرات نفس گیر هسته ای ایران با گروه ۵+۱، کافه سنترال وین، یکی از مقصدهای گفت و گوی طرف های مذاکره کننده در شهر وین بود که برای همین، این محل همانند کاخ دویست ساله کوبروگ وین ، در کانون توجه رسانه های جهان قرار گرفت.

(تصویری از هتل مجلل کوبورگ وین که یکی از محل های برگزاری مذاکرات ایران با گروه ۵+۱ در ۲۰۱۵ بود)

البته پیاده روی مقامات ایرانی در خیابان های وین، سوژه خبرنگاران شد. هتل کوبورگ وین، امروزه یکی از مجلل ترین مقصدهای اقامتی در پایتخت موسیقی اروپا است.

(پیاده روی عصرگاهی دکتر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی در خیابان های وین)

(پیاده روی های پاییزی دکتر ظریف، عراقچی و تخت روانچی در خیابان های وین)

(البته هتل کوبورگ وین هم جای خوبی برای استراحت و گپ و گفت های هسته ای بود)

کافه سنترال که به آلمانی das café central نامیده می شود، در محله معروف اینره شات وین واقع شده است. پیش تر، ساختمان بانک و بازار بورس و امروزه به نام معمارش: هیانریش فون فرشتل، به عنوان پالاس فرشتل نامیده می شود.

(بهترین قهوه های اروپا را می توان در کافه سنترال وین نوشید)

(دو تصویر از معروف ترین کافه وین و اروپا – کافه سنترال)

این کافه، از قدیمی ترین کافه های وین و اروپا بوده و تاریخ آن به سال ۱۸۵۸ میلادی بر میگردد. در اواخر قرن نوزدهم میلادی، یکی از نقاط کلیدی و مهم ملاقات طبقه روشنفکر  اتریش بود. همانطور که قبلا گفتیم، این کافه، افراد مطرحی را در تاریخ معاصر جهان به خود دیده است که فروید، لنین و آدولف لوث، از آن جمله است.

(تصاویری از محیط کافه سنترال وین)

تا سال ۱۹۳۸ میلادی، این کافه به واسطه حضور شمار زیادی از شطرنج بازان که برای بازی شطرنج به آنجا می آمدند، به کالج شطرنج (Die Schachhochschule) نیز معروف بود. به هر حال، بخشی از تاریخ سیاسی اتریش و اروپا را باید در گفت و گوهای چهره های معروف اجتماعی و سیاسی اروپا در این منطقه دانست.

(تصویر شیرینی های رنگارنگی که در کافه سنترال سرو می شود)

این کافه در پایان جنگ جهانی دوم تعطیل شد و دوباره در سال ۱۹۷۵ میلادی، بر روی عاشقان کافه نشینی در وین، باز شد. این مکان، به دلیل دکوراسیوان زیبا که شامل ستون های مرمری و لوستری های لوکس است، همواره شلوغ و مخاطبان بسیاری دارد. معماری کافه سنترال وین، بخشی از معروفیتش را به دوش می کشد.

(تصویر چیدمان صندلی ها در کافه سنترال وین)

اگر در سال ۲۰۱۷ به اروپا رفتید، به وین و کافه سنترال هم سر بزنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، به این درگاه مراجعه کنید. این کافه از ساعت ۷ تا ۱۰ شب باز است  و هر روز، از ساعت ۵ عصر تا ۱۰ شب، موسیقی زنده با پیانو در آن اجرا می شود. خوشمزه ترین کیک های اتریشی هم معمولا در این کافه، در دسترس است.

(تصویر منو صبحانه کافه سنترال وین که یکی از مقصدهای لوکس گردی در فرهنگ کافه وین به شمار می رود)

اینستاگرام این کافه لاکچری وین را در این نشانی دنبال کنید و با منوهای آن اشنا شوید.

(تصویر درب ورودی کافه سنترال وین)

(تصویر شیرنی های پاییزی کافه سنترال وین)

(شیرینی های لاکچری در کافه سنترال وین – ۲۰۱۷)

کافی شاپ تروس کافی

از اتریش به آفریقا می رویم. تروس کافی (Truth Coffee)، نام معروف ترین کافی شاپ آفریقای جنوبی، کشور نلسون ماندلا، رهبر فقید ضد نژاد پرستی این کشور به شمار می رود. از جمله کافی شاپ هایی با دکوراسیون جذاب و تمی تخیلی که مهمانانش را اول، با محیط جالبش تحت تاثیر قرار می دهد و سپس با بهترین قهوه های آفریقا و آمریکا، میزبانی می کند.

کافی شاپ های معروف دنیا کافی شاپ تروس کافی

(تصویری هیجانی از یک کافی شاپ جذاب در آفریقا)

در این کافی شاپ، از لوله های فلزی و بعضا ماشین آلات برای ایجاد طرح های زیبا در طراحی دکوراسیون داخلی خاص استفاده شده است. تماشای آسیاب کردن قهوه به صورت دستی در قالب های چدنی، از جمله دیگر موضوعاتیست که در این کافی شاپ، شاهد خواهید بود.

(تصویر ایندکس پرتال Truth Coffee آفریقای جنوبی)

قهوه این کافی شاپ، در برخی از هتل های مطرح آفریقای جنوبی، عرضه می شود.

سایت این کافی شاپ، خود را برترین درگاه سفارش کافی در اینترنت می داند. برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

(تصویری از تروس کافی در کیپ تاون آفریقای جنوبی)

(نمایی باز از معروف ترین کافی شاپ پایتخت آفریقای جنوبی)

آفریقای جنوبی در یک دهه اخیر، مقصد برخی از گردشگران ایرانی در قاره سیاه شد. اگر به این کشور زیبا سفر کردید، کافه تروس را از دست ندهید که چند سالیست، در فضای مجازی بسیار معروف شده است. مقصدهای گردشگری این کشور جذاب جنوب قاره سیاه را در این نشانی دنبال کنید.

کافی شاپ هارت کافی روسترز

کافی شاپ های معروف دنیا کافی شاپ هارت کافی روسترز

یکی از کافی شاپ های معروف آمریکا، کافی شاپی به نام هارت کافی روسترز است که دکوراسیون دخلی آن همچون کافه سنترال وین و تروس کافی کیپ تاون، برای مهمانان، جذاب و هیجانی به نظر می آید.

دیوارهای سفید و پر زرق و برق کافی روسترز، فضای دل انگیزی را برای رمانتیک های کافه گرد فراهم می کند تا گردشگری شهری در پوتلند را در این فضای جذاب با نوشیدن بهترین قهوه های برزیلی، تجربه کنند. قهوه آفوگاتو، از جمله نوشیدنی های جذابی است که در این کافه سرو می شود.

(ایندکس بهاره ۲۰۱۷ کافی روسترز)

قهوه آفوگاتو در کافه روسترز، ترکیبی از بستنی نارگیلی با اسپرسو است که طعمش را خیلی ها دوست دارند و در شبکه های اجتماعی گردشگری نیز بسیار از آن می گویند.

برای آشنایی با کافه و قابلیت هایش، به این لینک مراجعه کنید.

کافی شاپ باریستا پارلو

شهر نشویل آمریکا، از جمله جاهایی است که یکی از مطرح ترین کافی شاپ های این کشور را در خود جای داده است. فعالیت این کافی شاپ، ابتدا در یک گاراژ بود و پس از مدت کوتاهی، فراگیر شد و با استقبال گردشگران و شهروندان شهر مواجه شد.

کافی شاپ باریستا پارلو کافی شاپ های معروف دنیا

بیش از ۲۱۰ هزار نتیجه جست و جو در گوگل برای این کافی شاپ نشان می دهد که گردشگران آمریکایی، یکی از مقاصد کافی شاپ گردی های خود را در این کافه دنبال می کنند و اینستاگرامش نیز بیش از ۵۴ هزار مخاطب دارد.

(اینستاگرام جذاب کافه باریستا پارلو)

کافی شاپ کرافت کافی پاریس

پاریش، شهر عشاق اروپا و برترین مقضد گردشگی قاره سبز به شمار می رود که سالانه میزبان ده ها میلیون گردشگری در سراسر جهان است. پاریس را پایتخت کافه، تئاتر، سینما و خیایان های معروف جهان می دانند که مولن روژ، لوور و شانزلیزه، تنها مشتی نمونه خروار است. مقصد شماره ۱ لاکچری گردی های قاره سبز، جشنواره ای از کافه ها و رستوران های لوکس و آنچنانی است.

پاریس، جاییست که خیلی ها همچون وین اتریش، آن را با کافه و سینماها و رستوران های معروفش می شناسند. مکان هایی که بعضا بیش از ۱ قرن قدمت دارند و برای کافه نشین ها، مقصدی هیجانی و جذاب به شمار می رود.

کافه گردی در پاریس، حتی در زمان حکومت پنجاه ساله ناصر الدین شاه قاجار که بسیار به فرنگ سفر کرد نیز در بین سران حکومت های ایران دیده می شود و در واقع، لاله زار کنونی، قرار بود، شانزلیزه شرق شود. . .

کافی شاپ های معروف دنیا کافی شاپ کرافت کافی پاریس

در پاریس، کافه گردی، بخشی از ظرفیت های گردشگری شهری به شمار می رود و برای همین، برخی از پرتالهای مطرح گردشگری، نام شماری از کافه های صاحب نام پایتخت فرانسه را در فهرست کارهایی که باید انجام داد (THINGS TO DO) قید می کنند.

یکی از آنجاها که البته در خیابان معروف شانزلیزه یا محله لدوفانس نیست، کروفت کافی پاریس است که گر چه قدمت زیادی ندارد و خیلی هم مثل کافه سنترال وین، بزرگ نیست، اما اسپرسو با شیر داغ را که با طعم قهوه واقعی فرانسوی سرو می کند، مخاطبان بسیاری در تابستان و زمستان پاریس دارد.

(کافی شاپ های تابستانی در خیابان شانزلیزه پاریس)

برای آشنایی با کافه، به این لینک مراجعه کنید که به دو زبان انگلیسی و فرانسه، پذیرای بازدید کنندگان است.

کافه آدیسون

فقط محل کافی شاپ و قدمتش و دکوراسیون آن، عاملی برای معروفیت کافی شاپ نیست. طریقه سرو قهوه برای مشتریان نیز می تواند فاکتور مهمی در جذابیت و شهرت کافی شاپ شود. اگر تا حالا قهوه روش آتش و سایفون دم نکرده اید، احتمالا کافه ادیسون و استیل (Adission & Steele) استرالیا، فضای هیجان انگیزی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

کافی شاپ های معروف دنیا کافه آدیسون

(تصویر ورودی کافه آدیسون و استیل شهر پرث استرالیا)

فعالان قهوه خوری اعتقاد دارند که دم کردن قهوه روی آتش، یکی از بهترین روش ها برای لذت بردن از یک فنجان قهوه است آن هم در زیر لوسترهایی با لامپ های دست ساز جذاب!

شهر پرث استرالیا، یکی از مناطق صنعتی و تجاری این کشور به شمار می رود و این کافه، توانسته در سالهای اخیر، با کسب و کار جذاب و خلاقش، مشتریان بسیاری را به سمت خود بکشد و حتی در سایت های معروف گردشگری، از سوی گردشگران به یکدیگر پیشنهاد شود.

کافی شاپ های معروف دنیا

برای کسب اطلاعات بیشتر به درگاه این کافی شاپ مطرح استرالیا مراجعه کنید.

کافی شاپ کرونوتراپ استانبول

کافی شاپ کرونوتراپ استانبول

یکی از مقصدهای گردشگری جذاب استانبول ترکیه، کافی کرونوتراپ این شهر است که به واسطه تنوع قهوه ها و طعم فوق العاده آنها، که معمولا با تارت توت فرنگی و پای سیب ترک ها سرو می شود، از شهرت فراوانی برخوردار است.  برای کسب اطلاعات بیشتر به این درگاه مراجعه کنید.

البته Fazil Bey از جمله معروف ترین کافی شاپ های این شهر است که که قدمتش به سال ۱۹۲۰ میلادی باز میگردد.

کافی شاپ دابل تال توکیو

کافی شاپ های معروف دنیا کافی شاپ دابل تال توکیو

(تصویر ایندکس دال تال کافه توکیو)

توکیو، پایتخت ژاپن، یکی از معروف ترین کافی شاپ های آسیا را در خود جای داده است. دابل تال (Double Tall) که نزدیکی ایستگاه مترو شیبویا قرار دارد، یکی از مقصدهای کافه گردی این شهر جذاب ژاپنی ها به شمار می رود که به واسطه المپیک تابستانی ۲۰۲۰، شهرت بیشتری را به انتظار خواهد نشست.

کیفیت بالاای دانه های قهوه و همچنین شیوه سرو، سبب شده تا کافه دابل توکیو، در فهرست برترین کافه های جهان در لیست تلگراف قرار بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

ورک شاپ کافه لندن

کافی شاپ های معروف دنیا ورک شاپ کافه لندن

پایتخت اقتصادی اروپا که این روزها عصر بریتکس را تجربه می کند، یکی از مقصدهای گردشگری مهم قاره سبز به شمار می رود و خیلی ها، پایتخت آن یعنی لندن را با اتوبوس های دو طبقه قرمز و کافه های معروفش می شناسند. ورک شاپ کافه (Workshop Coffee) لندن یکی از تمییز ترین، با کیفیت ترین و همچنین خوشمزه ترین قهوه های لندن را در اختیار مشتریان قرار م یدهد.

کافه ای که در سال ۲۰۱۱ میلادی افتتاح شد، ایده های روستینگ در مدیریت کافه را از استرالیا تا اروپا به خدمت گرفته تا محصولی که به مشتریان عرضه می کند، جذاب و پر مخاطب باشد. شهرت این کافه در فضای مجازی به خصوص درگاه های گردشگری برای لندن گردی، رو به افزایش است.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کافه معروف لندن، به این لینک مراجعه کنید که کورس های آنلاین هم برگزار می کند. اینستاگرام آن را نیز در این نشانی دنبال کنید.

سنت اوستاچیون ایتالیا

سنت اوستاچیون ایتالیا کافی شاپ های معروف دنیا

(تصویر ایندکس پرتال کافه)

شهر رم ایتالیا، یکی از تاریخ ترین و جذاب ترین شهرهای اروپا و جهان به شمار می رود که بخشی از تاریخ را میتوان درآن مشاهده کرد. رم، کافه های بسیاری دارد که همچون وین، برای گردشگران از سراسر جهان، مقصدی جذاب به شمار می رود.

کافه سنت اوستاچیو (Sant’ Eustachio) در مرکز رم واقع شده و توانسته با وجود محلی کوچک، طیف زیادی از مخاطبان قهوه با طعم های مختلف را به سمت خود جذب کند. قدمت این کافه به سال ۱۹۳۸ میلادی باز می گردد. برای آگاهی از کسب و کار خلاق و نواور آن، به این لینک مراجعه کنید.

کافه سینگل روسترز

کافی شاپ های معروف دنیا کافه سینگل روسترز

علاوه بر شهر پرث استرالیا که یکی از کافه های معروف کشور کانگوروها را در خود جای داده است، کافی سینگل روسترز (Single Origin Roasters) که در شهر سیدنی قرار دارد، از جمله کافه های معروف این کشور به نظر می رسد.

در طول ماه، این کاه، ۴ نوع طعم مختلف قهوه را از ۴ نقطه مختلف جهان سرو می کند و حتی به مشتریانش، بسته هایی از دانه های قهوه از مزارع مختلف را ارائه میکند تا در خانه خود، طعم برترین قهوه های جهان را بچشند.

کافی شاپ دپارتمان کافئین

کافی شاپ های معروف دنیا کافی شاپ دپارتمان کافئین

دپارتمان کافئین (Department of Caffeine) در سنگاپور، قطب دانش بنیان آسیا و جهان، از جمله مشهور ترین کافه های قاره کهن به شمار میرود. دانه هایی که با کشاورزی سبز (Sustainable-sourced) تهیه شده اند، در این کافه از آنها برای فروش کافی های خوشمزه استفاده می شود.

در طول هفته، این کافه بسیار شلوغ است و علاوه بر قهوه های متنوع، منوی غذایش نیز مخاطبان بسیاری دارد که برای عاشقان سنگاپور گردی، مقصد هیجانی به شمار می رود و در لیست تلگراف قرار گرفت.

طراحی روی لیوان قهوه با شیر داغ نیز از جمله کارهای خلاقانه ای به شمار میرود که دپارتمان کافه سنگاپور انجام می دهد و بخشی از شهرتش را مدیون این نوآوری جالب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

یوهان و نیستروم استکهلم

یوهان و نیستروم استکهلم کافی شاپ های معروف دنیا

سوئد، کشور مد و لباس و خودرو، یکی از خوش پوش ترین و شیک ترین شهروندان اتحادیه اروپا را دارد که در ذهن ما، یادآور یخ و سرما و مد و برندهایی مثل: H&M, VOLVO, IKEA است.

استکهلم، پایتخت کهن اسکاندیناوی و سوئد، یکی از مقصدهای گردشگری در سرزمین های سرد شمالی است که در آن می توان بخشی از تاریخ اروپا را جستجو کرد. پایتخت جزیره ای سوئد، مملو از رستوران ها و کافه های لوکس و مدرن و سنتی است که یوهان و نیستروم (Johan & Nystrom) از آن جمله به شمار می رود.

کافی شاپ های استکهلم در میان کشورهای اسکاندیناوی، شهرت بالایی دارد که در این بین، یوهان و نیستروم، توانسته اند در میان برندهای معروف، جایگاه خاصی برای خود دست و پا کنند. در درگاه این کافه، آموزش هایی نیز به علاقمندان داده می شود.

(یکی از معروف ترین شیرینی هایی که سوئدی ها در کافه ها می خورند)

سوئدی ها، یکی از مشتاق ترین مردم دنیا در مصرف قهوه هستند که معمولا آن را با شیرینی گرد های کوچک با نام کنل بولار سرو می کنند.

Cafe4

برای آشنایی با این کافه، به سایت اختصاصی آن ها در این لینک مراجعه کنید.

لاکافه تکو پاریس

کافی شاپ های معروف دنیا لاکافه تکو پاریس

یکی از کافه های معروف پاریس را La Cafetheque می دانند که تنوع و طعم قهوه هایی که سرو می کند، نظر عاشقان کافه گردی و قهوه خوری را به خود جلب کرده است. شاید فضای عجیبی نداشته باشد، اما کیفیت آن سبب شده تا در فهرست برترین های تلگراف ۲۰۱۶ قرار بگیرد.

برای آشنایی با این کافه، به سایت آن در این نشانی مراجعه کنید.

کافه آکادمیک هنگ کنگ

کافی شاپ های معروف دنیا کافه آکادمیک هنگ کنگ

هنگ  کنگ، یکی از مقصدهای گردشگری در آسیا است که کافه جذاب Coffee Academics با فضای دلنشین، یکی از معروف های آن محسوب می شود. جدیدن ترین فناوری های مورد نیاز در صنعت کافی شاپ، در این محل استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این لینک مراجعه کنید.

توصیه هایی برای کافه گردها

۱-به ژانویه ۲۰۱۸ میلادی نزدیک می شویم و لاکچری گردها و خاص پسندها، به دنبال رزرو هواپیما و محل های اقامت برای گذران تعطیلات سال نو میلادی هستند. از این فرصت استفاده کنید و با مقصدهای شکم گردی لاکچری گردها هم آشنا شوید. برخی از مقصدهای کافه گردی را از کاربران کافه باز در پرتال های معروف گردشگری مانند لونلی پلنت، کوچ سرفینگ و تریپ ادوایزر استعلام کنید.

کافی شاپ های معروف دنیا توصیه هایی برای کافه گردها

(تریپ ادوایزر، بهترین سایت برای آشنایی با مقصدهای لاکچری بر اساس نظر ۱۷۰ میلیون گردشگر است)

۲-برخی از رویدادها (event) هفتگی یا ماهانه در صدها شهر دنیا، در کافه ها برگزار میشود. این اطلاعات هیجانی را با عضویت در سایتی مانند اینترنیشن میتوانید بدست آورید. فارغ التحصیلان خارج از کشور، گردشگران ها و متخصصان رشته های مختلف از کشورهای گوناگون معمولا در ۳۹۰ شهر دنیا هر ماه گردهمایی دارند. اگر به مقصدهای لاکچری سفر کردید، از رویدادهای فرهنگی و هنری اینترنیشنی ها هم استفاده کنید.

کافی شاپ های معروف دنیا (اینترنیشن، درگاه اشنایی با گردشگران متخصص در سراسر جهان است)

(اینترنیشن، درگاه اشنایی با گردشگران متخصص در سراسر جهان است)

۳-کافه گردی، فرصتی برای آشنایی با گردشگران بین المللی و همچنین محفلی برای تعامل با شهروندان کشوری است که به آنجا سفر کرده اید. از فضای فرصت آفرین کافه های معروف برای تعامل با افراد استفاده کنید و چیزهای مختلف یاد بگیرید.

۴-کافه گردی در تهران و اصفهان و بسیاری از شهرهای کشور را در جریان ایرانگردی خود تجربه کنید.

توصیه هایی برای کافی من ها و باریستاها

اگر دوست دارید وارد عرصه راه اندازی استارت آپ های کافه در حوزه لاکچری و غیر لاکچری باشید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

۱-اکثر کافه های معروف دنیا، پرتال اینترنتی چند زبانه دارند. به این موضوع توجه کنید.

۲-ارائه اینترنت رایگان، بخشی از دلایل کافه گردها در مقصد های گردشگری جهان است. وای فای رایگان می تواند مشتریان بسیاری را به سمت یک کافه در منطقه ای خاص در شهر بکشاند.

۳-ارائه کتاب و مجله در بسیاری از کافه های معروف آسیا و اروپا متداول است. این رویه، نوآوری در کسب و کار و توسعه دهنده اقتصاد مشارکتی در عرصه کتابخوانی و کافه داری محسوب می شود. برخی از کافه های خیابان انقلاب، به این سبک و سیاق، روی آورده اند که امیدواریم در کلیه کافه های کشور، فراگیر شود.

۴-سایت یک کافی شاپ هم می  تواند درآمد زا باشد. با مراجعه به لینک هایی که در این گفتار ارائه شد، راهکارهای جذاب و هیجانی برای درآمد زایی دیجیتالی را بدست آورید.

برخی از کافه های معروف دنیا

  • Cafe Tortoni, Buenos Aires. Cafe Tortoni, Buenos Aires. …
  • Cafe Central, Vienna. Cafe Central, Vienna. …
  • Sant’Eustachio il Caffe, Rome. Sant’Eustachio il Caffe, Rome. …
  • La Cafeotheque, Paris. La Cafeotheque, Paris. …
  • Winkel, Amsterdam. Winkel, Amsterdam
  • Toma Cafe, Madrid
  • Kaffeine, London
  • Caffe Vita, Seattle

تصاویر خود را از کافه های معروفی که در ایران و جهان تجربه کردید، از طریق بخش ارتباطی لوکس تهران برای ما ارسال کنید.  اگر قصد راه اندازی استارت لاکچری را دارید، این راهنما اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار می دهد.

 

تمام حقوق قالب و محتوای سایت محفوظ است و هرگونه کپی برداری غیر قانونی و بدون اجازه از سایت پیگرد قانونی دارد