باران قاصدک

از بین رفتن اطلاعات مهم توسط ویروس ها | باران قاصدک | فناوری

۱۷ تیر ۱۳۹۷

از بین رفتن اطلاعات مهم توسط ویروس هاReviewed by پارس اسکن on Sep 2Rating: 5.0از بین رفتن اطلاعات مهم توسط ویروس ها شاید تاکنون کامپیوتر شما ویروسی شده باشد و حتی تعدادی و احیانا کل فایل هایتان از دست رفته است، با از بین رفتن اطلاعات مهم توسط ویروس ها،مقابله کنید

از بین رفتن اطلاعات مهم توسط ویروس ها :

شاید تاکنون کامپیوتر شما ویروسی شده باشد و حتی تعدادی و احیانا کل فایل هایتان از دست رفته است و یا حداقل یکی ازدوستان و آشنایان  تان به دلیل ویروسی شدن کامپیوتر خود، بخشی و یا تمام اطلاعات مهم و حساس خود را از دست داده باشد.

 

بهترین راهکار برای اینکه از اطلاعات خود حفاظت کنیم و مانع ازپاک شدن آنها شویم چیست؟

اکثر افراد اطلاعات مهم و حساسی بر روی کامپیوتر خود دارند که از بین رفتن و یا بدتر از آن به سرقت رفتن آنها بسیار مشکل زا خواهد بود، البته باید اشاره کنیم که اطلاعات شما فقط از طریق پاک شدن در معرض خطر نیست، بلکه راه های زیاد دیگری وجود دارد که دسترسی شما را به فایل ها و اطلاعاتتان محدود میکند، من جمله کدگذاری شدن تمام اطلاعات هارد دیسک!

 

کارشناسان پارس اسکن همواره توصیه میکنند، برای حفاظت از اطلاعات خود به صورت منظم و همیشگی نسخه پشتیبان تهیه کنید، البته رعایت نکات دیگری من جمله نصب آنتی ویروسی معتبر و به روز رسانی مداوم نیز بسیار موثر خواهد بود، اما اگر میخواهید خیالتان به طور کامل راحت باشید حتما به صورت هفتگی از تمام اطلاعات مهم و حساس هارددیسک خود بک آپ تهیه کنید.

 

از نکاتی که رعایت آن باعث میشود اطلاعات شما کمتر در معرض خطر قرار گیرد، عدم بازکردن ایمیل های ناشناس،خصوصا ایمیل های اسپم است، همچنین ترجیحا تا حد ممکن از مراجعه به وب سایت های ناشناس و باز کردن صفحات آنها خودداری کنید و نکته آخر اینکه وصل کردن حافظه های جانبی (فلش) به کامپیوتر نیز به راحتی میتواند کامپیوتر شما را ویروسی کند.

یکی دیگر از نکاتی که لازم میبینیم  مطرح کنیم، اهمیت استفاده از آنتی ویروس قانونی است، توصیه کارشناسان پارس اسکن، مرکز رسمی خدمات کسپرسکی در ایران، همواره استفاده از آنتی ویروس اورجینال و قانونی است، تنها با خرید لایسنس کسپرسکی و استفاده قانونی از این نرم افزار به جای استفاده از نرم افزارهای کرک شده ویا غیرقانونی، میتوانید امنیت کامپیوتر و اطلاعات آن را تضمین کنید.

امری که مسلم است آنتی ویروس کرک شده به هیچ عنوان نه تنها تضمین کننده امنیت شما نیست، بلکه زمینه نفوذ هکرها و خود تولیدکنندگان آنها به کامپیوتر شما است. پس نداشتن آنتی ویروس حتی بهتر از نصب و استفاده از آنتی ویروس های کرک شده است!

 

 

شرکت کسپرسکی نرم افزارهای رایگانی را نیز جهت استفاده عموم طراحی و تولید کرده است، میتوانید به صورت رایگان از آنها برای اسکن و ویروس کشی کامپیوتر خود و یا گوشی موبایلتان استفاده کنید، بنابراین اگر قصد هزینه و خرید لایسنس را ندارید به هیچ عنوان از آنتی ویروس های کرک شده استفاده نکنید، استفاده نرم افزارهای رایگان کسپرسکی کمک بسیار خوبی به حفظ امنیت کامپیوتر شما و نهایتا اطلاعات کامپیوترتان خواهد کرد.

از بین رفتن اطلاعات مهم توسط ویروس ها

منبع : پارس اسکن