باران قاصدک

اندروید محبوب ترین سیستم عامل | اندروید محبوب ترین سیستم عامل اینترنت شناخته شد | باران قاصدک | فناوری

۱۸ تیر ۱۳۹۷

اندروید محبوب ترین سیستم عامل اینترنت شناخته شدReviewed by باران قاصدک on Apr 5Rating: 5.0اندروید محبوب ترین سیستم عامل اینترنت شناخته شد

معرفی اندروید محبوب ترین سیستم عامل اینترنت : 

اندروید محبوب ترین سیستم عامل : چندین سال بود که ویندوز  به صورت همه جانبه در بین کاربران اینترنت رواج یافته بود و به محبوبیت خاصی در بین اینگونه کاربران رسیده بود . یک علت بیشتر نداشت آن هم این بود که بسیاری از کامپیوترها از ویندوز استفاده می کردند . 

 

در آخرین اطلاعات منتشر شده از کمپانی تحلیلی StatCounter اندروید توانسته در مدت زیادی از ویندوز پیشی بگیرد و به موفقیت نزدیکتر شود ، این آمار نشان می دهد که اندروید توانسته است میزان کاربرد آنلاین خود را نسبت به ویندوز افزایش دهد و ویندوز را پشت سر بگذارد .  همراه باران قاصدک باشید … 

 

کمپانی تحلیلی StatCounter توانسته است داده ها و اطلاعات مورد نیاز را از طریق یک کد رهگیری  که بر روی بیش از ۲٫۵ میلیون وب سایت با میلیاردها بازدید در ماه نصب شده به دست آورد . 

 

این داده ها و اطلاعات بر اساس نتایجی مانند : موتور جستجوگر ،سیستم عامل ، رزولوشن نمایشگر دستگاه به دست آمده و مورد استفاده قرار می گیرد .

 

بنابراین سرویس های StatCounter می توانند تعین کنند که چه صفحاتی از طریق موبایل و یا از طریق کامپیوترها باز شده و مورد استقبال کاربران قرار گرفته است . 

 

باید توجه داشته باشید که این آمار و ارقام که تعداد مراجعاتی که به وب سایت ها صورت گرفته است و به آنها مربوط می شود و دستگاه هایی که به اینترنت متصل هستند  را نشان نمی دهد ، همچنین این آمار و ارقام کاربرانی را که از پلتفرم هایی به اینترنت متصل شده اند را مشخص نمی کند . 

 

اندروید محبوب ترین سیستم عامل

نمودار محبوب ترین سیستم عامل

 

 

با استفاده از این نمودار می توان فهمید که در ماه مارس سال ۲۰۱۲ دستگاه هایی که با ویندوز سروکار داشته اند بیشتر از ۸۰ درصد کاربردهای آنلاین را به خود اختصاص داده اند . در حالیکه این آمار و رقم برای اندروید ۱۰ درصد بود ، اما همانطور که مطلع هستید در سال ۲۰۱۷ روند کاربردهای آنلاین اندروید به ۳۷٫۹۳ درصد افزایش پیدا کرده و ویندوز با سهم ۳۷٫۹۱ درصدی در رتبه دوم یعنی بعد از اندروید قرار گرفت . 

 

منبع : tecshot